Rozpoczęła się kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, mająca na celu przypomnienie o zaginionych dzieciach, której celem jest nie tylko zwrócenie uwagi na ten trudny temat, ale także wsparcie rodzin, które przez lata poszukują swoich bliskich. Kampania trwa od 12 do 25 maja, a jej zwieńczeniem będzie obchodzony 25 maja Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Dzięki współpracy Policji i Fundacji ITAKA, każdy ma szansę przyczynić się do rozwiązania nierozwiązanych spraw i wspierać rodziny w ich dramatycznej walce o prawdę.
Mijające lata nie umniejszają dramatów rodzin, które każdego dnia zadają sobie pytania o los swoich zaginionych dzieci. W Polsce w ciągu ostatnich trzech lat zaginęło ponad 6300 osób, z czego znaczna część to dzieci poniżej 18 roku życia. Kampania, w ramach której przypomniane będą historie pięciorga zaginionych dzieci, jest apelem do społeczeństwa na temat znaczenia informacji i dzielenia się zeznaniami, które mogą pomóc w odnalezieniu bliskich. Policja traktuje każde zgłoszenie o zaginięciu jako priorytet i nieprzerwanie poszukuje nowych dowodów i Kluczowych informacji.
W trakcie kampanii na kanałach społecznościowych będą publikowane materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci i działań podjętych w przypadku zaginięcia. Lokalne władze oraz instytucje są zapraszane do włączenia się w akcję poprzez podświetlenie różnorodnych budynków na niebiesko, co symbolicznie zwraca uwagę na temat zaginięć dzieci. Mieszkańcy mają również możliwość aktywnego udziału w wydarzeniach kampanii, starając się nagłośnić sprawy zaginionych dzieci i przypomnieć o ich istnieniu poprzez publikację zdjęć i grafik w mediach społecznościowych pod hasłem #zaginioneNIEzapomniane.
Źródło: Policja Brodnica
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane – Przypomnienie o zaginionych dzieciach
Zobacz Także